Machineseeker EHF Liga prvaka: Senzacionalni PPD Zagreb srušio Telekom Veszprem

320

Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su veliku pobjedu u Machinesekeer EHF Ligi prvaka. U 8. kolu skupine A, Zagrebaši su pobijedili Telekom Veszprem 29:26 i probudili nadu da bi možda ipak mogli u nokaut fazu natjecanja.

Zagrebaši su vrlo odlučno ušli u susret. I uspjeli su držati izuzetno visoki ritam prvih 20. minuta. I voditi pogodak ili dva razlike. Nažalost, u posljednjih deset minuta stigao je niz pogrešaka, velikih  promašaja pa i umor, nekoliko dvojbenih sudačkih odluka koje su na kraju otvorile put Veszpremu prema vodstvu.

Uz sve to, „Plinari“ nisu realizirali dva sedmerca i mađarski klub je to znao iskoristiti te na predah odnijeti dva pogotka prednosti (12:14). Veszprem je imao čak sedam udarca više prema vratima PPD  Zagreba. Prava je sreća što je Dino Slavić bio u sjajnom izdanju s osam obrana pa je Zagreb ostao u priključku i s nadom da u nastavku možda može do preokreta.

I to se doista dogodilo. Zagreb je drugi dio otvorio s dva pogotka i brzo stigao do izjednačenja. Nakon sedam minuta čak i do vodstva. Ali nije dugo zadržao. Nije međutim niti dopustio gostima da se ozbiljnije odvoje. Bila je to igra pogodak za pogodak u kojoj je Zagreb na kraju pobijedio. Naime, nakon što je u 48. minuti stigao do izjednačenja 22:22, Zagreb je propustio tri prilike za vodstvo. Ali nije posustao.

Dapače. Napravio je niz od čak 5:0, pobjegao na 27:22 i praktički prelomio utakmicu. Sjajan je u tom razdoblju bio Dino Slavić koji je susret završio s čak 14 obrana. Veszprem je do kraja samo uspio smanjiti zaostatak na minus tri i doživio prvi poraz ove sezone u EHF Ligi prvaka.

Sa šest pogodaka Karpo Sirotić bio je najbolji u redovima „Plinara“. Po četiri su dali Luka Lovre Klarica, Zvonimir Srna i Stefan Dodić. Kod gostiju po sedam pogodaka Omara Yahie i Andreasa Nilssona.

PPD Zagreb je trenutačno na 7. mjestu ljestvice s pet bodova, koliko ima i Wisla Plock uz utakmicu manje. Vodeći je PSG s 15 bodova. Sljedeći tjedan Zagrebaši gostuju u Bukureštu kod Dinama.

MACHINESEKEER EHF LIGA PRVAKA: SKUPINA A: 8. KOLO
PPD ZAGREB – TELEKOM VESZPREM 29:26

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Uvjerljiva pobjeda Sesveta protiv Bjelovara
Sljedeći članak1. HRL Žene: Gradski derbi u Splitu, Trogir ili Zamet će do prvih bodova