Paket24 Premijer liga – Liga B: Uvjerljiva pobjeda Sesveta protiv Bjelovara

202

U prvom susretu 12. kola Paket24 Premijer lige – Lige B, Sesvete su uvjerljivo pobijedile Bjelovar i ponovno se barem na kratko vratile na 2. mjesto ljestvice. Sesvećani su taj susret odigrali ranije jer ih u nedjelju čeka nastup protiv kosovske Bese u Europskom kupu.

Nakon poraza od Poreča u prošlom kolu, Sesvete su trebale dobar nastup da vrate samopouzdanje uoči vrlo važnog europskog ispita. I dobili su ga u potpunosti. Nakon izjednačenog početka, domaći sastav prvu veću prednost ima u 8. minuti kada je na semaforu rezultat 7:4.  Bjelovarci uzvraćaju lijepim nizom sredinom prvoga dijela i dolaze na samo pogodak zaostatka, 12:11. Ali, ne uspijevaju izdržati u tom ritmu do predaha pa Sesvete u svlačionicu odlaze s plus pet (20:15).

Od pet do čak osam pogodaka kretala se razlika domaćina u trećoj četvrtini susreta. Bjelovar je pokušavao svim silama naći rješenje za borbenu i čvrstu obranu domaćina, ali bilo je previše raspoloženih strijelaca u njihovim redovima. Posljednje ozbiljnije priključenje bilo je u 45. minuti kada su bili na minus pet, 29:24. U sljedećih 6. minuta Sesvete su napravile niz od 5:2, otišli na osam razlike i riješili pitanje pobjednika. Uz sve to, prvi put ove sezone u Paket24 Premijer ligi zabili su 40 pogodaka.

S 11 pogodaka Ivan Dumenčić bio je apsolutno prvo ime susreta. Šest je dao Darko Krndelj. Kod gostiju najbolji Vanja Šehić s pet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 12. KOLO
SESVETE – BJELOVAR 40:29

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Dubravi derbi u Gorici
Sljedeći članakMachineseeker EHF Liga prvaka: Senzacionalni PPD Zagreb srušio Telekom Veszprem