1. HRL Žene: Splitu gradski derbi, Dugo Selo do trećeg mjesta

277
Dugo Selo

U dva preostala susreta 8. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Split 2010 je slavio u gradskom derbiju protiv ŽARK Splita, a Dugo Selo potvrdilo ulogu favorita protiv Sesveta i trenutačno je na trećem mjestu ljestvice.

Splitski derbi ponudio je očekivano mnogo uzbuđenja. Pobjeda je na kraju pripala nešto iskusnijem sastavu Splita 2010. One su vodile gotovo punih 30. minuta prvoga dijela, ali na predah nisu odnijele nikakvu prednost jer je ŽARK Split izjednačio na 14:14 praktički u posljednjoj sekundi prvog poluvremena. Između toga nekoliko puta je Split imao plus tri, ali uporne domaće rukometašice svaki put su to stigle.

Još šest minuta u nastavku potrajala je neizvjesnost. A onda je slijedio pravi mali uragan Splita. U sljedećih deset minuta napravile su serijo od 0:6, pobjegle na 17:21 i zapravo najavile kakav bio mogao biti konačni ishod. Nisu se rukometašice ŽARK-a naravno predale. U dva navrata su bile na minus dva, ali bolje od toga nisu mogle. Sa sedam pogodaka Anđela Mihaljević bila je njihova najbolja igračica. Šest je dala Ivka Kljaković Gašpić. Među pobjednicama po sedam pogodaka Lucije Ercegovac i Sare Marendić.

Dugo Selo ’55 uspjelo je povezati i treću pobjedu u nizu. Nakon Umaga i Zameta slavile su i protiv Sesveta. U prvom dijelu sve je bilo u njihovom znaku. Od 3:0 na početku, preko 10:7, u 15. minuti, odnosno 18:13 na predahu. Početkom drugog poluvremena domaće rukometašice dižu svoju prednost na plus šest. Ali, onda Sesvećanke uzvraćaju s tri pogotka zaredom i vraćaju neizvjesnost u taj susret. Ipak, bila je to nada kratkog dana. Jer su domaće odgovorile na isti način i opet pobjegle u mirne vode (23:17). Gošće su se u završnici najprije primakle na tri pa zatim i dva pogotka zaostatka (29:27), ali to je bilo sve. Završilo je 31:27.

Mara Budić sa 16 obrana opet je bila važna karika domaćeg sastava. Još bolja bila je Josipa Bebek s 11 pogodaka iz 11 pokušaja. Kod gošći osam pogodaka mlade Kale Kosovac i sedam Lucije Krezo.

1. HRL ŽENE: 8. KOLO
ŽARK SPLIT – SPLIT 2010 24:29
DUGO SELO 55 – SESVETE 31:27

Prethodni članakEHF Europska liga: Remi Podravke Vegete i nada da mogu do skupine
Sljedeći članakEHF Europski kup: Uvjerljiva pobjeda Sesveta za miran uzvrat