Paket24 Premijer liga – Liga B: Osijek do važne pobjede protiv Moslavine

188

U posljednjem susretu Paket24 Premijer lige – Lige B, rukometaši Osijeka pobijedili su Moslavinu 27:25 i tako za bod, odnosno dva, pobjegli Bjelovaru i sastavu iz Kutine na ljestvici te lige.

Kao što se moglo i očekivati, vrlo zanimljiv bio je susret Osijeka i Moslavine. U njemu su u izravnom televizijskom prijenosu mogli uživati i gledatelji Sportske televizije. Osijek je mirnije ušao u susret i kao da je od starta želio poručiti svojim suparnicima da bodovi ostaju doma. Njihovo vodstvo nije bilo izraženo posebno velikom razlikom, ali im je omogućavalo mirnoću pa i pravo na pogrešku. Najveća prednost u prvih 30. minuta bila je tri razlike. Na poluvremenu su imali plus dva (13:11).

Nizom 3:1 Osijek je otvorio drugi dio i tako dosta rano pobjegao na četiri razlike (16:12). Ali, gosti ne posustaju. Malo po malo smanjuju razliku i deset minuta prije kraja dolaze do izjednačenja 20:20. Do konačnog preokreta ipak nisu mogli jer je domaćin sačuvao nešto više snage i uspio u tri navrata postići po dva pogotka zaredom te tako ostati na dovoljnoj udaljenosti da slave četvrtu pobjedu.

Vasilije Vujović je u taj uspjeh ugradio 12 obrana. Prvi strijelac domaćina bio je David Čičak sa sedam pogodaka. Po šest su dali Roko Mandarić i Roko Purić. Kod gostiju najbolji Marin Sorić s 12 obrana, odnosno Tomi Vozab, Alen Horvat, Doroteo Lukačec i Filip Turčić koji su postigli po četiri pogotka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 12. kolo
OSIJEK – MOSLAVINA 27:25

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Kaštelani spretniji i sretniji u zadnje tri minute
Sljedeći članakEHF Europska liga: Remi Podravke Vegete i nada da mogu do skupine