Paket24 Premijer liga – Liga A: Kaštelani spretniji i sretniji u zadnje tri minute

236

U posljednjem susretu 12. kola Paket24 Premijer lige – Liga A, Ribola Kaštela su  slavila u dramatičnom raspletu susreta u kojem je Rudar dominirao nepunih 57. minuta.

Gosti su imali otvaranje kako su samo poželjeti mogli. Naime, nakon nešto više od sedam minuta igre, Rudar je vodio 1:5. Kaštelani su uhvatili priključak sredinom prvoga dijela. Tada su uspjeli stići na minus dva (6:8). Goste to nije nimalo uzdrmalo, dapače, nisu posustali ni jednog trenutka i na predah su odnijeli tri razlike (11:14).

I tako je bilo sve do 51. minute. Tada su rukometaši iz Ruda mali četiri pogotka viška (21:25) i činilo se da grabe ka još jednom slavlju. Ali, domaćin nije mislio tako. U sljedeće četiri minute postigao je četiri pogotka i stigao do prvog izjednačenja u susretu. Tri minute prije kraja imali su i prvo vodstvo 27:26. Rudar je brzo izjednačio na 27:27. U pomalo nervoznoj i rastrganoj završnici, Ribola je uspjela još jedanput pogoditi mrežu Rudara, a svoju sačuvati nedirnutom i doći do velike pobjede.

Po pet pogodaka za domaći sastav dali su Matej Milas, Dominik Radina i Marko Milković. Kod Rudara uobičajeno dobar vratar Vladimir Gošić s 14 obrana, a po pet pogodaka zabili su Valentino Runtas, Lovro Gazha i Andrej Trčak.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 12. KOLO
RIBOLA KAŠTELA – RUDAR 28:27

Prethodni članak1. HRL Žene: Pobjede Dalmatinke, Trogira i Zrinskog
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Osijek do važne pobjede protiv Moslavine