1. HRL Žene: Dugo Selo ’55 do pobjede i 3. mjesta prije predaha

433
Dugo Selo

U pretposljednjem susretu 10. kola 1. hrvatske rukometne liga za žene, Dugo Selo ’55 pobijedilo je izravne suparnice Split 2010 28:27, i tako zasjelo na 3. mjesto ljestvice prije kratke zimske stanke.

Kao što se i očekivalo, vrlo zanimljiv i uzbudljiv do samog kraja, bio je susret Dugog Sela 55 i Splita 2010. Punih 25. minuta prvoga dijela domaće rukometašice su držale kontrolu nad igrom i rezultatom. Uglavnom je to bila razlika od jednog do četiri pogotka. Ipak, malo su popustile u završnici i Splićanke su serijom od četiri pogotka došle do minimalne prednosti 14:15, i odnijele je u svlačionicu.

Uz tri izjednačenja na početku drugoga dijela, Split je držao prednost, a to znači i domaćina na tihoj vatri neizvjesnosti. Novo izjednačenje stiglo je tek u 49. minuti. Posljednje je bilo ono u 59. minuti kada je bilo 27:27. Pogodak odluke pao je 74 sekunde prije kraja. Inače, treba reći da je u posljednjih pet minuta domaćin dao tri, a primio samo jedan pogodak i na kraju slavio 28:27.

Mara Budić je imala 11 obrana. Najbolji strijelac Dugog Sela ’55 bile su Petra Dičak i Bernarda Čalušić s po osam pogodaka. Kod Splita 2010 tri igračice po pet pogodaka – Ana Mijić, Klara Rubić i Lucija Ercegović.

1. HRL ŽENE: 10. KOLO
DUGO SELO ’55 – SPLIT 2010 28:27

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Očekivane pobjede Poreča i Sesveta
Sljedeći članakSEHA Liga: Poznate skupine i sustav natjecanja za sezonu 2022./23.