Juniori: Dobar start kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

987

Hrvatska muška juniorska reprezentacija pobjedom protiv Izraela 36:25 počela je  kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se ove godine od 20. lipnja do 02. srpnja održati u Njemačkoj i Grčkoj. Od četiri reprezentacije koje nastupaju na kvalifikacijama u Chiettiu, na Svjetsko prvenstvo će dvije najbolje.

Izrael je nešto malo bolje otvorio susret i vodio prvih 5. – 6. minuta. Ali, naši mladići su to brzo stigli i preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom. S dvije serije od po tri pogotka, od minus jedan lako su u 14. minuti odjurili na plus četiri (10:6).

I kad se očekivalo da nastave u tom ritmu, došlo je do male krize. Sedam minuta prije predaha, Izrael je stigao do izjednačenja 12:12. Bio je to njihov najduži niz od 2:6. Ali, hrvatski izbornik je minutom predaha uspio primiriti našu izabranu vrstu pa je Hrvatska na predah odnijela četiri pogotka viška (18:14).

Već po tih prvih 30. minuta vidjelo se da je Hrvatska kvalitetniji sastav. I to su naši mladići pokazali u drugom dijelu. Odlično su odigrali prvih desetak minuta nastavka, pobjegli na šest razlike (26:20) i bez većih poteškoća stigli do prve pobjede. Najveća prednost naše reprezentacije bila je plus jedanaest (33:22). Završilo je s devet pogodaka prednosti 36:25.

Odličan je na vratima bio Matej Mandić. Čak se upisao i u strijelce. Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Ivan Barbić s osam pogodaka, uz samo jedan promašaj. Šest iz šest pokušaja imao je realizaciju Marin Božičević, pet od pet Petar Lulić. Kod Izaela najbolji Rafael Or Levi sa sedam pogodaka.

Prethodni članakCroatia Cup 2023: Sjeverna Makedonija i Izrael zadnje provjere prije Svjetskog prvenstva
Sljedeći članakU prepunoj “Žatici“ Hrvatska pobijedila Sjevernu Makedoniju | Croatia Cup 2023