Croatia Cup 2023: Izrael nije uspio iznenaditi Sjevernu Makedoniju

1495
Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Rukometna reprezentacija Sjeverne Makedonije pobijedila je Izrael 38:37 u susretu 2. kola Croatia Cupa 2023. godine. Makedonci su vodili od početka do kraja, ali su Izraelci propustili priliku u posljednjem napadu da stignu do remija. O pobjedniku turnira sutra odlučuju Hrvatska i Izrael. Našoj reprezentaciji dovoljan je i bod.

Makedonci su očekivano s gardom i autoritetom otvorili susret. Već u 6. minuti imali su dvostruku prednost (6:3). Izraelci nikako nisu uspijevali pronaći način da zaustave sjajnog Žarka Peševskog na crti. Makedonija je u obrani igrala koliko je trebalo. Kao da su se igrači podsvjesno čuvali neke ozljede. I držali su kontrolu nad igrom i rezultatom. Na isteku prve četvrtine Makedonci su imali četiri pogotka viška (14:10).

Osim vratara, Kiro Lazarov je već u prvom dijelu dao priliku gotovo svim igračima. Kako je vrijeme odmicalo, tako je broj tehničkih pogrešaka i izgubljenih lopti suparnika rastao. A samim tim i prednost Makedonaca.  U 18. minuti ona je iznosila šest razlike (17:11). To je ujedno bila i najveća prednost sastava Sj. Makedonije. Na predah su odnijeli plus pet (23:19). Podatak da su u prvih 30. minuta postignuta 42 pogotka najbolje svjedoči kakve obrane su se igrale.

Izraelci su malo pojačali agresivnost u obrani na početku drugog dijela pa je makedonski sastav malo teže dolazio do pogodaka. Ali nakon desetak minuta okopnila je njihova snaga pa se Makedonija ponovno odvojila na pet pogodaka viška (29:24).

Pokušao je Dragan Đukić, srbijanski stručnjak na klupi Izraela minutom predaha prekinuti dobar niz Makedonaca. I uspio je svoju ekipu dovesti nekoliko puta na minus tri. Dvije minute prije kraja, i na dva pogotka zaostatka, onda je Žarko Peševski s crte propustio riješiti pitanje pobjednika pa su Izraelci pogotkom na drugoj strani posljednju minutu učinili dramatičnom. Makedonci su naime, propustili realizirati i svoj posljednji napad pa je Izrael dobio priliku za izjednačenje. Ali ga nije ostvario, jer je makedonska obrana odradila dobro završnu zadaću.

Makedoniju su do pobjede vukli sjajni Dejan Manaskov koji je zabio 11 pogodaka. Uz njega odličan je bio i Filip Kuzmanovski koji je pak, dao šest pogodaka. Kod Izraela po sedam pogodaka dali su Yonatan Dayan i Adir Cohen.

Croatia Cup završava sutra, susretom Hrvatske i Izraela koji je na rasporedu u 20.15 sati.

CROATIA CUP: 2. KOLO
SJEVERNA MAKEDONIJA – IZRAEL 38:37

Prethodni članakJuniori: Druga pobjeda Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo
Sljedeći članakEHF Liga prvakinja: Lokomotiva Zagreb stigla do prvog boda u Ligi prvakinja