EHF Liga prvakinja: Lokomotiva Zagreb stigla do prvog boda u Ligi prvakinja

162
Ivan Santro / Lokomotiva Zagreb

Lokomotiva Zagreb u desetom je kolu Lige prvakinja stigla do prvog boda ove sezone. Momčad Nenada Šoštarića u Sutinskim je vrelima odigrala 26:26 s turskim predstavnicama, Kastamonu Belediyesi GSK. Lokomotiva je i dalje zadnja na tablici s jednom bodom, dok turska momčad drži mjesto više s ukupno tri boda.

Lokomotiva je dobro krenula u utakmicu. U šestoj minuti susreta imale su prednost od 4:1, ali nakon toga turska momčad počinje se približavati pa u 14. minuti dolazi do prvog izjednačenja, a zatim u 17. i do prvog vodstva. I to vodstvo čuvale su cijelo prvo poluvrijeme. Lokomotiva je pokušavala držati priključak i ne dopustiti gošćama da se odvoje na preveliku razliku, u čemu su i uspjele. Najveću prednost koju je Kastamonu imao bila je razlika od tri gola, a na predah se otišlo s plus dva za gošće, 12:14.

Ni u nastavku se nije puno toga promijenilo. Prvi gol u drugom dijelu zabila je turska momčad, a strijelkinja je bila kapetanica Hrvatske, Katarina Ježić. Kastamonu je čuvao svoj prednost, koja ni u jednom trenutku nije bila veća od dva razlike, sve do 38. minute kada Lokomotiva golom Klare Birtić dolazi do izjednačenja. Zatim uglavnom gledamo utakmicu u kojoj se igralo gol za gol, a u 45. minuti Lokosice dolaze do prvog vodstva u drugom dijelu susreta. No tu prednost nisu uspjele dugo sačuvati jer turska momčad opet prelazi u vodstvo. U 58. minuti semafor je pokazivao 2 gola prednosti za gošće, ali dva pogotka Lare Burić u posljednje dvije minute susreta donose Lokomotivi prvi bod u Ligi prvakinja.

Najbolja u redovima Lokomotive bila je Klara Birtić sa sedam pogodaka, a Lena Ivančok skupila je devet obrana. Kod gošći, najbolja je bila Mouna Chebbah s osam golova.

EHF LIGA PRVAKINJA: SKUPINA B, 10. KOLO
LOKOMOTIVA ZAGREB – KASTAMONU BELEDIYESI GSK 26:26

Prethodni članakCroatia Cup 2023: Izrael nije uspio iznenaditi Sjevernu Makedoniju
Sljedeći članakEHF Europska liga: Poraz Podravka Vegete u Norveškoj