Završnica 1. HRL U13 (M): Poznati parovi četvrtfinala

2030
Završnica 1. HRL U13 (M) Poreč, Croatia, 01.06.2023 Mandatory Credit © /Nebojša Tejić/Kolektiff

Od ranog jutra porečkom Žatikom smjenjivali su se pljesak, uzvici i uzdasi mladih rukometaša, njihovih obitelji i prijatelja koji s tribina prate završnicu 1. HRL U13. Na rasporedu su bili susreti osmine finala, nakon kojih smo saznali tko je prošao među osam najboljih. To su Ivanić Grad, Osijek, Dugopolje i Sisak.

Treći dan završnice otvorili su susreti Rudara i Ivanić Grada te Osijeka i Nexea. I dok je u prvom bilo jako neizvjesno od početka do kraja, u slavonskom derbiju dominirao je Osijek. Rudar je vodio veći dio prvog poluvremena. Na predahu je imao jedan razlike (6:5).  U jednom trenutku u nastavku je poveo s dva pogotka prednosti (8:6), ali je Ivanić Grad to lako stigao jer je napravio niz od 0:4, i sve okrenuo na svoju stranu (8:10). Bilo je to šest minuta prije kraja. Najveća njihova prednost bila je plus tri (9:12). Rudar je u posljednju minutu ušao s minimalnim zaostatkom, ali su mladi rukometaši iz Ivanić Grada znali sačuvati loptu, i na kraju još i zabiti za konačnih 11:13. Ivanić Grad će u četvrtzavršnici igrati protiv Maksimir Pastele.

Premda su kasno sinoć imali težak i iscrpljujući susret protiv Kozale, mladi Osječani suvereno su prošli Nexe. Već u ranoj fazi utakmice stvorili su prednost od tri pogotka i to uspjeli sačuvati do poluvremena. Imali su doduše, u jednom trenutku i plus pet, ali su Našičani dobro odigrali završnicu prvog poluvremena i s dva pogotka zaredom stigli do 11:8. U drugom dijelu na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa. Osijek je pogađao iz svih pozicija i tih 15. minuta dobio 10:5. Tako je konačni rezultat bio 21:13. Tako Osijek u četvrtfinalu ide na Zadar 2013.

U susretu Vodica i Siska odlučivali su sedmerci. Na kraju su više sreće imali rukometaši Siska  i oni idu među osam najboljih. Inače, u 30. minuta Sisku je pripalo prvo, a Vodicama drugo poluvrijeme. Početak je bio kao iz snova za Sisak. Nakon 4. minute vodili su 4:0. Premda su Vodičani uskoro stigli na minus jedan, na predah je sisački sastav odnio plus četiri (12:8). Sve se promijenilo u nastavku, ili bolje rečno u posljednje tri minute. Tada su Vodice zaostajale tri pogotka ( 19:16) i činilo se da je pobjednik odlučen. Mladi rukometaši Siska kao da su stali, a Vodičani serijom 1:4, izjednačili i odveli susret u neizvjesnost sedmeraca. Tu su Sisčani bili precizniji i prošli dalje će te u četvrtfinalu igrati protiv Ivana Mikanovci.

Mnogo neizvjesnosti bilo je i u susretu Gospića i Dugopolja. Na kraju je o pobjedniku odlučivao jedan pogodak. Dugopolje je dugo držalo kontrolu nad igrom i rezultatom. U 9. minuti imali su prednost od tri pogotka ( 7:4). Onda su pali i Gospić je fantastičnom serijom 6:1 do kraja poluvremena sve okrenuo na svoju stranu i u svlačionicu odnio 10:8. U drugom dijelu, Dugopolje opet pronalazi svoju igru. I odmah na početku nizom od četiri pogotka sve vraća u ravnotežu. Gospić se ne predaje. Iako zaostaje, malo po malo stiže suparnika i u 29. minuti vodi 19:18. Ali, ne uspijeva to zadržati do kraja jer Dugopolje uspijeva u posljednjih 60-tak sekundi postići da pogotka (20:19) i osigurati četvrtfinale protiv Kozale.

Četvrtfinalni susreti na rasporedu su u 15.00 sati.

Prethodni članakZavršnica 1. HRL U13 (M): Sreća, suze i prava drama drugog dana natjecanja
Sljedeći članakZavršnica 1. HRL U13 (M): Odličan rukomet u uzavreloj atmosferi “Žatike“