Paket24 Premijer liga – Liga A: Pobjede Zagreba i Varaždina 1930

350

U dva susreta Paket24 Premijer lige – Liga A, Zagreb je kao domaćin pobijedio Osijek i ostao na stopostotnom učinku, a Varaždin 1930 je osvojio važne bodove u Karlovcu slavljem 31:33 te postao legitimni kandidat za Ligu za prvaka.

Kao što se moglo i očekivati, susret u Karlovcu bio je vrlo zanimljiv i neizvjestan. Gotovo punih 50 minuta u vodstvu je bio domaćin, ali je pao u posljednjih desetak minuta i na kraju morao čestitati Varaždincima. Karlovčani su krenuli baš onako kako su željeli i rano poveli s 4:1. I držali su tu prednost desetak minuta. Onda je stiglo izjednačenje na 7:7. Bio je to znak da susret tek tada počinje. Domaćin nakon toga uspijeva povezati četiri pogotka za redom i bježi na 11:7. I uspijeva do kraja prvoga dijela sačuvati tri pogotka viška (18:15) te zadovoljan otići na predah. Varaždinci su bolje ušli u drugi dio. I odmah pritisnuli sastav trenerice Tatjane Rašić dolaskom na izjednačenje 18:18. No, domaćina to nije previše uzdrmalo. Strpljivom igrom, malo po malo, opet su izgradili tri pogotka razlike  (25:22). Bilo je to u 43. minuti. Još desetak minuta nakon toga, prednost je bila na njihovoj strani. Lagani pad u igri već se osjećao. I Varaždinci su to iskoristili. U posljednjih 12 minuta napravili su seriju od 3:8, i na kraju odnijeli bodove iz Karlovca (31:33).  Respektabilnih 14 obrana imao je Matija Loparac na karlovačkim vratima. Jure Stipetić je pak, sa šest pogodaka bio prvi strijelac domaćina. Kod pobjednika 11 obrana Marina Šutala i osam pogodaka Dominika Novaka.

Zagreb je prema očekivanju pobijedio Osijek i ostao usamljen na vrhu ljestvice. Trener Andrija Nikolić je po ustaljenom običaju nakon teških europskih iskušenja, čuvao one koji su se najviše potrošili pa su veliku minutažu dobili igrači iz drugog plana. Zagrebaše su na početku vukli Edin Klis i Ivan Čupić. Od prvih devet pogodaka, njihovih je bilo sedam. Onda su se priključili i ostali, i Zagreb je na predah odnio solidnih plus šest (17:11). Ništa se dakako, nije promijenilo u nastavku. Osijek je bio u zaostatku. I nikako nije uspijevao povezati dva ili tri pogotka u nizu. Na svaki njihov pogodak, Zagreb je dao dva pa je razlika hrvatskog prvaka stalno bila veća od sedam pogodaka. Završilo je s plus devet (37:28). Ante Grbavac imao je dobru večer s 13 obrana. Najbolji strijelac domaćina bio je Davor Ćavar sa šest pogodaka. Kod gostiju izvrstan Karlo Vašarević s 10 pogodaka iz 11 pokušaja.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 12. KOLO
KARLOVAC – VARAŽDIN 1930 31:33
ZAGREB – OSIJEK 37:28

MOSLAVINA – GORICA 3. 12. 2023., 17:00h
SESVETE – TROGIR 6. 12. 2023., 19:00h

Prethodni članakEHF Europski kup: Momčad Sesveta “pala u paklu“ Istanbula nakon sedmeraca
Sljedeći članakEHF Europski kup: Poraz Trogira i oproštaj od Europe