EHF Europska liga: Hrabar otpor Lokomotive rumunjskoj Dunarei

185

Rukometašice Lokomotive Zagreb poražene su 29:30 od rumunjskog sastava Dunarea Braila u susretu 3. kola Skupine B EHF Europske lige. Odličnu utakmicu odigrala je mlada, zagrebačka ekipa i prava je šteta da nisu uspjele doći barem do boda.

U potpuno izjednačenom prvom poluvremenu, gdje ni jedan sastav nije uspio stvoriti više od jednog pogotka razlike, sjajne dionice imale su Kristina Prkačin, koja je dala šest pogodaka te Tena Japundža s četiri. Kada tome dodamo i vrlo dobru Antoniju Mamić koja je skupila 8 obrana, jasno je zašto na poluvremenu favorizirani i skupi sastav iz Rumunjske nije mogao bolje do remija 16:16.

Silna borba vodila se u nastavku. Dunarea, u kojoj igra i bivša Lokosica, kapetanica naše reprezentacija Katarina Ježić, prva je došla do prednosti od dva pogotka. Bilo je to u 34. minuti kod rezultata 18:20. Malo kasnije, Rumunjke su bile na plus četiri i činilo se kako će u ranoj fazi prelomiti susret. Ali Vedran Krkač je u pravom trenutku pozvao minutu predaha, primirio svoje rukometašice i Lokomotiva je odgovorila serijom 4:2, te u 42. minuti stigla do izjednačenja, 22:22.

I nastavila je Lokomotiva igrati sjajno. Na kraju treće četvrtine vodila je 25:23. Nažalost, nakon toga upala je u seriju pogrešaka, ponešto je obranila i Kira Truskova i iskusne gošće to su iskoristile, te nizom od pet pogodaka za redom pobjegle na 25:28. Nije se zagrebački sastav predao. Dapače, na krilima nekoliko vrhunskih obrana svoje vratarke, držale su gošće u neizvjesnosti sve do kraja. Ali do remija ili pobjede ipak nisu mogle.

S 14 obrana Antonija Mamić bila je svakako prvo ime Lokomotive. Kristina Prkačin ostala je na šest pogodaka iz prvog poluvremena. Tena Japundža postigla je pet. Kod gošći najbolja Katarina Ježić sa sedam pogodaka.

Nakon trećeg kola ,Lokomotiva je posljednja na ljestvici bez bodova. U vodstvu je Thuringer sa šest bodova. Četiri ima Dunarea Barila, a dva Chambray Touraine.

U EHF Europskoj ligi slijede dva tjedna predaha. U 4. kolu Lokomotiva 4. veljače 2024. godine gostuje u Rumunjskoj

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA B, 3. KOLO

LOKOMOTIVA ZAGREB – DUNAREA BRAILA 29:30

Prethodni članakEHF EURO 2024: Protiv Islanda popraviti dojam i produžiti nadu u polufinale
Sljedeći članakEHF Europski kup: Oproštaj Bjelovara od Europe