Hrvatska svladala Tunis na HEP Croatia Cupu

13

Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija nakon 13 dana priprema za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj stigla je do prvog testa. U sklopu HEP Croatia Cupa u Umagu odigrala je prvu pripremnu utakmicu protiv reprezentacija Tunisa koja je dan ranije igrala neriješeno s Crnom Gorom. Izabranici Željka Babića od prve minute su krenuli dobro i na kraju upisali slavlje.

Nakon nerealiziranog napada tunišku mrežu napokon trese Manuel Štrlek i to dva puta zaredom za početnih 2:0. Tunis nije odustao i brzo je izjednačio na 2:2. Obrana je djelovala čvrsto, ponajviše s Jakovom Gojunom i Tinom Kontrecom u sredini. Manuel Štrlek bio je vrlo raspoložen te je sa svakim pokušajem napunio mrežu Tunižana i u desetoj minuti odveo Hrvatsku na +3 (7:4). Nekoliko grešaka u dodavanju hrvatskog napada Tunis je kaznio s dva laka gola Oussame Boughanmija stigao na samo pogodak zaostatka (8:9), a preko Sobhija Saieda i izjednačio (9:9). Razbudio se tada i Zlatko Horvat i suigrač mu Lovro Jotić koji su odveli Hrvatsku na četiri pogodaka prednosti (13:9) te su izabranici Željka Babića do odlaska na odmor to povećali na 20:14.

U nastavak susreta ušlo se u dosta izjednačenom tonu te je hrvatska momčad stečeno vodstvo držala sve do 38. minute susreta kada su Manuel Štrlek i Željko Musa do povećali na +7 (25:18). Dobro izdanje zadržalo se kroz gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Hrvatska je lako postizala golove, a u dobrom raspoloženju bili su i vratari. Sa sigurnom pobjedom u rukama naša izabrana vrsta je malo usporila što je Tunis iskoristio za smanjenje na 30:35, a je bio i konačan rezultat.

Kod Hrvatske najbolji je bio Manuel Štrlek sa sedam pogodaka, a po njih četiri imali su Zlatko Horvat, Stipe Mandalinić i Lovro Jotić. Vratarski tandem Ivić-Pešić sakupio je deset obrana.

Hrvatka sutra u 18 sati igra posljednji susret HEP Croatia Cupa protiv Crne Gore.

HRVATSKA – TUNIS 35:30 (20:14)

Hrvatska: Ivić 4 obrane, Pešić 6 obrana; Mihić 2, Stepančić 3, Gojun, Matulić, Horvat 4, Kontrec 1, Š. Ivić, Božić Pavletić, Mandalinić 4, Štrlek 7, Musa 1, Jotić 4, Mamić 3, Šebetić 1. Cindrić 3, Obranović, Kozina 2

TUNIS: Missaoui, Maggaiz 1 obrana, Ma. Soussi 5 obrana; Toumi 1, Tej 3, Bannour 3, Maggaiz, Zaeid, Haj Youssfe 1, Sanai, Boughanmi 9, Saied 4, Hosni 3, Jaballah 1, T. Jallouz 2, Chouiref, Mo. Soussi, W. Jallouz 3, Ben Bdallah
Izbornik: Hafed Zouabi

Prethodni članakMlađi kadeti drugi na HEP Croatia Cupu nakon poraza od Slovenije
Sljedeći članakBabić: “Odradili smo ciljeve koje smo zacrtali za ovu utakmicu”