EHF Europska liga: Podvig Nexea i osiguran novi nastup u skupinama EL

210
Nexe

Rukometaši Nexea pobijedili su KS Azoty – Pulawy 35:27, u uzvratnom susretu 2. kola kvalifikacija za EHF Europsku ligu. Tako su Našičani nadoknadili velikih šest pogodaka minusa iz prvog susreta (26:32), i ponovno će igrati u skupinama drugog po vrijednosti europskog klupskog natjecanja.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno gotovo do samoga kraja. Poljaci su djelovali bolje, sigurnije u prvih 15-tak minuta. Igrali su pametno u napadu, cijenili loptu, držali je do ruba pasivnosti te se na udarac odlučivali u posljednji trenutak.

Nexe se jako mučilo s vrlo agresivnom obranom gostiju. Lopta hrvatskog kluba bila je dosta spora pa su Poljaci na vrijeme stizali napraviti prekid. Tako su dodatno poticali nervozu Nexea i navijača na tribinama. Ipak, Našičani su bili strpljivi. Mudro su čekali svoj trenutak da koncentracija gostiju padne i odgovorili serijom 5:1. Dvije minute prije predaha imali su velikih četiri razlike. Ipak, s igračem više Azoty – Pulawy uspio je do isteka vremena spustiti tu razliku na minus tri (16:13) pa se može reći da su oba sastava otišla u svlačionicu zadovoljna.

Nexe je sjajno odigralo nastavak. Već nakon osam minuta imali su plus šest, što je bio jedan od mogućih scenarija za ukupnu pobjedu. Nakon 10 minuta igre u drugom dijelu, probili su magičnu brojku sedam koliko im je trebalo za siguran prolazak dalje bez matematike.

Poljaci nisu bili ni blijeda slika iz prvoga dijela. Čelična obrana domaćina nije im dala prostora ni vremena za spuštanje ispod šest razlike. U 47. minuti, Nexe prvi put ide na osam pogodaka prednosti. Već tada se mogao naslutiti kraj. Ali, trebalo je ostati miran i mudro odigrati završnicu. A upravo to je i napravila momčad Branka Tamšea. U posljednjih pet minuta natjerali su Poljake na čak četiri tehničke pogreške u nizu. U međuvremenu su pobjegli na plus devet i polako počeli spremati veliko slavlje. Našice će i ove sezone biti dio Europe, a Nexe pokušati ponoviti podvig i stići do same završnice.

U svakom slučaju, već sada zaslužuju sve čestitke. S devet pogodaka Fahrudin Melić bio je najefikasniji u domaćim redovima. Osam je dao Luka Moslavac, sedam Marin Jelinić. Kod gostiju trojica igrača po četiri pogotka: Rafal Przybylski, Ignacio Valles Becerra i Kelian Janikowski.

EHF EUROPSKA LIGA: 2. KOLO KVALIFIKACIJA
NEXE – KS AZOTY – PULAWY 35:27 (26:32)

Prethodni članakSeniori: Duvnjak, Cindrić, Karačić & društvo trebaju vašu podršku
Sljedeći članak1. HRL Žene: Osijek i Lokomotiva otvaraju 4. kolo