1. HRL Žene: Prvi bodovi Umaga, slavlja Osijeka i Dugog Sela u gostima

835

Jako uzbudljivo bilo je 7. kolo 1. hrvatske rukometne lige za žene. Umag je protiv Trogira prekinuo post i stigao do prvih bodova ove sezone. Osijek je pak, slavio u Sesvetama, a Dugo Selo ’55 u Rijeci. Split 2010 je potvrdio snagu na domaćem terenu protiv Koke, a ŽARK Splitu je pomalo neočekivano pripao dalmatinski derbi protiv Dalmatinke u Pločama.

Ekipa Zameta još jedanput je ostala kratkih rukava. Dugo Selo je nakon Čakovca upisalo  drugu pobjedu u gostima i izjednačilo se na vrhu s Bjelovarom s 10 bodova. Velika borba vodila se u prvih 25. minuta. Malo su vodile gošće, malo domaće rukometašice. Zamećanke su od vodstva 13:11 u 23. minuti na predahu zaostajale četiri pogotka (15:19). I tu je sadržana cijela istina moći i snage Dugog Sela. Riječanke se nisu predale. Dapače. Uspjele su nakon deset minuta stići na minus dva (22:20). I ta neizvjesnost potrajala je još desetak minuta. Onda su gošće, kao i u prvom dijelu malo pojačale ritam, ali i preciznost i nakon niza od četiri pogotka, otišle na pet razlike te bez većih poteškoća privele susret kraju. Ukupno 12 obrana imale su domaće vratarke. Čak 14 od 27 pogodaka domaćih dala je Iva Tabar. Na drugoj strani uobičajeno izvrsna Mara Budić s 15 obrana. S osam pogodaka pak, najbolji strijelac Bernarda Čalušić.

Nakon dosta poteškoća u prva tri kola, Osijek je čini se, napokon pronašao svoju igru. U Sesvetama su upisale treću pobjedu u nizu. Pogleda li se kretanje rezultata u prvih 30. minuta malo što je ukazivalo na to. Naime, domaćin je premda oslabljen, u potpunosti  kontrolirao igru i rezultat. Uz sve to imao je sjajno raspoloženu vratarku Leu Zetović koja je na kraju skupila 17 obrana. Na predahu su Sesvete imale plus četiri (16:12). Ali, sve se okrenulo u deset minuta nastavka. Osijek je s dvije serije po tri postignuta pogotka, a primljena samo dva, u 40. minuti stigao do izjednačenja 18:18. U sljedećih desetak minuta domaće rukometašice još su uspijevale držati prednost i onda posustale. Od 50. minute vodstvo preuzimaju gošće i ne ispuštaju ga do kraja. Uz vratarku kod Sesveta treba još istaknuti Lanu Jurinu koja je postigla osam pogodaka. Kod gošći odlična Katarina Borac sa 17 obrana. Prvi strijelac pak, bila je Dora Lacković s devet pogodaka.

Lokomotiva Zagreb je nastavila pobjednički niz. Ali je do bodova došla teže nego što se nadala. Ili se to moglo i očekivati s obzirom da ekipa dugo nije bila na okupu. Gošće su naime, nakon 8. minuta igre vodile 2:6. A to nije uspjelo već dugo nekoj ekipi u Zagrebu. Osim početnih 1:1, Lokosice su do drugog izjednačenja stigle tek u 22. minuti. Tada je bilo 10:12. Dvije minute poslije preuzele su vodstvo, ali ga nisu sačuvale do kraja, jer se u svlačionicu na predah otišlo s 13:13. Silovit je bio ulazak Lokomotive u nastavak. U pet minuta postigla je pet, a nije primila ni jedan pogodak i preuzela je kontrolu nad susretom. Uz sve to proradila je i njihova obrana, tako da Zrinski do kraja susreta nije uspio zabiti dva pogotka u nizu. A Lokomotiva se držala svog tempa i na kraju je to poluvrijeme dobila 15:8. Stela Posavec opet je bila ključna igračica prvakinja. Postigla je šest pogodaka. Lena Ivačnok je imala 11, a Ema Novosel dvije obrane. Kod gošći 13 obrana Marte Kozjak i devet pogodaka Selene Milošević.

Split 2010 se nakon očekivanog poraza od Podravke vratio pobjedničkim navikama. Koka je dugo odolijevala, ali ipak nije uspjela iznenaditi domaćina. Na početku se igralo pogodaka za pogodak. Prvu ozbiljniju prednost domaćin stvara u 14. minuti kada imaju 8:5. Pet minuta poslije su na plus pet. Ali, to nije uzdrmalo Varaždinke koje su bolje u završnici prvoga dijela i na predah idu s dva pogotka zaostatka (16:14). U istom ritmu Koka nastavlja i drugo poluvrijeme. U 36. minuti tako dolazi do izjednačenja 17:17. Ali, onda upada u crnu rupu i u sljedećih deset minuta uspijeva postići samo dva pogotka. Splićanke pak, lete terenom, postižu čak šest pogodaka i ponovno se uspijevaju rezultatski odvojiti. Kako kod Koke put do splitskih vrata mogu, i to dosta rijetko pronaći Ines Pifar (6/14) i Hana Laptoš (4/6), a troše puno lopti, put domaće ekipe prema pobjedi bio je otvoren. S 10 pogodaka, iz deset pokušaja Lucija Ercegović bila je prvo ime susreta.

U derbiju začelja, odnosno ekipa koje u prvih 6. kola nisu osvojile ni bod, slavio je domaćin Umag. Kao što se moglo i očekivati, bio je to dosta izjednačen susret. Jako borben, s mnogo uspona i padova. Umag ga otvara i vodi 4:2 u 9. minuti. Gošće to stižu u 20.minuti. Pet minuta poslije čak i vode, ali Umag uspijeva u završnici povezati tri pogotka zaredom i na predah nosi plus dva 14:12. Sjajan početak domaće rukometašice ponovno demonstriraju i na početku drugog dijela. U samo pet minuta odlaze na pet razlike 18:13, i čini se, preuzimaju potpunu kontrolu nad susretom. Ali, Trogirke ne misle tako. Sjajna Anđela Šušak vraća ih u igru s tri pogotka zaredom. U 38. minuti tako su ponovno na minus dva. Umag novi uzlet doživljava između 40. i 47. minute, kada uspijeva postići čak sedam pogodaka i otići na istu toliku prednost. Ali, to nije značilo i da je pobjednik poznat. Jer gošće odgovaraju serijom 0:5, i evo ih ponovno tu na minus dva (27:25). A minuta je 57. I tu kao da su ostale bez snage. Umag je do kraja uspio zabiti tri, a primiti samo jedan pogodak i slaviti prvu pobjedu ove sezone. S 10 pogodaka Ana Jajčević bila je najdominantnija figura susreta. Kod Trogira 58 briljantna Anđela Šušak, 11 pogodaka.

Dalmatinka je punih 47. minuta kontrolirala igru i rezultat u dalmatinskom derbiju protiv ŽARK Splita. I ostala bez bodova. Domaće rukometašice su s velikim autoritetom krenule u susret i na poluvremenu već imale pet pogodaka prednosti 17:12. Početkom drugog dijela na teren kao da izlaze neke druge gošće. Nizom od četiri pogotka za manje od pet minuta stigle su na minus jedan 17:16. Kada su malo kasnije povezale još tri u nizu i izjednačile na 20:20, nervoza i strah kao da su se uvukli u redove Dalmatinke. U 47. minuti još uvijek su imale tri razlike. Ali onda kao da su ruke počele drhtati, stigle su tehničke pogreške i počeli su problemi. ŽARK je to sjajno osjetio. Nakon novog niza od četiri pogotka u 50. minuti, Splićanke su povele 25:26. Kako su do kraja oba sastava dala po četiri pogotka, pobjeda je na kraju pripala ŽARK Splitu. Anđela Zelić dala je devet, a Iva Bule osam pogodaka za domaću ekipu. Kod ŽARK – a najbolja Matea Mažurin s 10 pogodaka.

DALMATINKA – ŽARK SPLIT 29:30

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Dubrava propustila veliku priliku protiv Nexea
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Metković šokirao Rudar, Varaždin pak, Goricu