Paket24 Premijer liga – Liga A: Metković šokirao Rudar, Varaždin pak, Goricu

689
Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

U dva susreta 11. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, do minimalnih pobjeda su došli Varaždin 1930 protiv Gorice 39:38, odnosno Metković – Mehanika koja je slavila u Rudama protiv Rudara 26:27. Na vrhu ljestvice tako je ostalo usamljeno Nexe s 22 boda, a po 13 sada imaju Rudar, Dubrava i Gorica.

Gledatelji u Varaždinu vidjeli su pravu golijadu. I pobjedu Varaždina nakon mjesec dana. Posljednja je bila protiv Zameta u Rijeci. Petnaestak minuta bilo je to taktičko nadmudrivanje i zagrijavanje za vatromet pogodaka koji su uslijedili. Naime, u 14. minuti rezultat je bio 9:8. A onda su gosti čini se, namjestili svoje ruke i nizom 3:7, u 23. minuti bili na plus tri 12:15. Domaćin je odgovorio sa serijom 4:1 pa je u 28. minuti sve bilo kao na početku 16:16. Završnica ipak, pripada gostima koji na predah nose plus tri 17:20. Uzbuđenja se nastavljaju i u drugom poluvremenu. Sada Varaždinci u samo sedam minuta uspijevaju ne samo stići prednost Gorice, već i povesti 23:22. I tako je bilo sve gotovo do samog kraja. Malo su vodili domaći, malo gosti. Ključni trenuci dogodili su se od 47. do 50. minute kada je varaždinski sastav uspio povezati čak četiri pogotka zaredom i otići na 34:31. Gorica to više nije mogla stići i okrenuti na svoju stranu, premda je dvije minute prije kraja bila na 38:36. Završilo je 39:38. Gorici je to četvrti poraz, Varaždinu četvrta pobjeda ove sezone. S devet pogodaka iz devet pokušaja sjajan je u domaćim redovima bio Petar Sklepić. Šest je bez promašaja dao Tin Šestak. Kod gostiju tri vratara, ali samo pet obrana. Odličan je zato bio Jakov Dujić s 11 pogodaka iz 13 udaraca. Tradicionalno dobar i Hrvoje Ceković s osam pogodaka.

Rudar je propustio priliku da se pobjedom protiv Metkovića probije na drugo mjesto ljestvice Lige A. Kao što smo i najavljivali, susret protiv Metković – Mehanike bio je prepun uzbuđenja. I odlučen je u posljednjoj minuti. Gosti su bolje, mirnije ušli u susret. Ali njihovo vodstvo u prvih šest minuta, obrisano je serijom domaćina od čak pet pogodaka zaredom pa je Rudar u 12. minuti već na dvostrukoj prednosti 8:4. Metković je čvrst, uporan i ne dopušta domaćinu da se još ozbiljnije odvoji. Nizom 2:5, u 20. minuti su na samo pogodak zaostatka 10:9. Još tri puta do kraja prvog poluvremena Metkovci su bili na minus jedan, ali je domaćin mirniji u završnici na poluvremenu i ima tri pogotka viška 16:13. U drugom dijelu kao da su se dogovorile momčadi. Pogađali su u serijama. Najprije su gosti zabili dva zaredom pa domaćin pa onda opet gosti tri i tako je u 40. minuti rezultat 19:18. Onda slijedi niz Rudara od tri pogotka zaredom i bijeg na 22:18. Odgovor Metkovića je još jači. Oni uspijevaju povezati četiri pogotka i sedam minuta prije kraja smo na početku s 22:22. Od toga trenutka do kraja svaki pogodak ili promašaj značio je gubitak boda ili bodova. Rudari u 59. minuti uspijevaju nakon tri izjednačenja doći na korak do slavlja jer vode 26:25. Ali ne uspijevaju jer Metkovci minutu i osam sekundi prije kraj uspijevaju izjednačiti na 26:26. Pedeset i pet sekundi prije kraja domaćin uzima minutu predaha. Nakon toga ne uspijeva postići pogodak. Metković ima 13 sekundi za napad i uspijeva preko Luke Vučića doći do pobjede i velikog slavlja. S 14 obrana jedan od najboljih u domaćim redovima bio je Vladimir Gošić. Najbolji strijelac Rudara bio je Lovro Gazha. Kod gostiju prvo ime Ivan Milas s osam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 11. KOLO
VARAŽDIN 1930 – GORICA 39:38
RUDAR – METKOVIĆ-MEHANIKA 26:27

Prethodni članak1. HRL Žene: Prvi bodovi Umaga, slavlja Osijeka i Dugog Sela u gostima
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Sesvete pale u Poreču, Trogir bolji od Osijeka