1. HRL Žene: Pobjede Dalmatinke, Trogira i Zrinskog

428

U tri susreta 8. kola, Dalmatinka je slavila u Osijeku, Trogir 58 je pak, protiv Zameta stigao do prvih bodova ove sezone, a Zrinski je očekivano bio bolji od  Umaga.

Osijek i Dalmatinka odigrali su prema očekivanju najzanimljiviji susret 8. kola. S razlogom jer riječ je o ekipama iz gornjeg doma hrvatskog rukometa. Gošće su jako dobro ušle u susret. Nakon prve četvrtine već su imale pet pogodaka prednosti (2:7). Osječanke nikako nisu uspijevale uhvatiti priključak pa su i na predahu bile u dosta velikom zaostatku d četiri pogotka (9:13). Pri tome su postigle samo 9 pogodaka. Ali, početkom drugoga dijela uspijevaju prvi put povezati tri pogotka zaredom i dolaze na minus dva (12:14). Sredinom poluvremena su na samo pogodak zaostatka. No, svaki put kada im se ukazala prilika za konačni preokret napravile su pogrešku i do kraja nisu uspjele doći do izjednačenja ili vodstva. Dalmatinka je na kraju slavila 19:24 i djelomično se iskupila za prošlotjedni poraz od ŽARK Splita u Pločama. Osijek je imao samo 51 postoi realizacije.  Katarina Borac imala je 13 obrana. Dora Lacković pak, s četiri pogotka bila je najefikasnija. Kod gošći po sedam pogodaka Anđele Zelić i Magdalene Žderić.

Jako neizvjesno bilo je i u derbiju začelja između Trogira 58  i Zameta. Uoči ovog kola to se bile jedine dvije ekipe bez bodova. I bilo je jasno da će netko ostati usamljen na dnu nakon međusobnog susreta. U prvom dijelu obrane kao da nisu postojale. Nakon odličnog početka domaćih rukometašica i vodstva 9:3, Riječanke ne samo da hvataju priključak na ulasku u posljednjih deset minuta, nego sve uspijevaju okrenuti na svoju stranu i nose jedan pogodak razlike u svlačionicu (17:18). S manje pogodaka, ali ništa manje borbenosti igralo se u nastavku. Zamet je vodio još osam minuta u drugom dijelu. Tada vodstvo preuzima Trogir. Riječanke su stalno tu negdje na pogodak ili maksimalno dva zaostatka, ali do preokreta i pobjede ipak nisu mogle. Trogir 58 je slavio 28:27. Drugo poluvrijeme je nakon uragana u prvom završilo s 11:9. Marieta Brajnov s devet pogodaka bila je prvo ime pobjedničkog sastava. Kod Zameta najbolja s 10 pogodaka Nikolina Pleša.

Zrinski nije propustio priliku da stigne do treće ovosezonske pobjede i malo se odvoji od opasne zone. Veći dio prvog poluvremena bila je to ravnopravna borba. Nakon početnog vodstva gošći 1:3, Zrinski je do prve prednosti stigao u 10. minuti. Ali, nije uspijevao napraviti veću razliku sve do posljednje dvije minute kada zabija tri pogotka zaredom i na poluvremenu ima solidnih 14:10. Umag je u nastavku ostao bez snage i rotacije koja bi mu ponudila mogućnost da dođe do bodova. Postigao je samo sedam pogodaka (po tri Nataša Miočinović i Mela Mehmedović te jedan Sara Imamović) i morao je potpisati novu predaju. S osam pogodaka Sara Krizmanić bila je prva violina domaćina. Kod Umaga pet pogodaka Nataše Miočinović.

1. HRL ŽENE: 8. KOLO
OSIJEK – DALMATINKA 19:24
TROGIR 58 – ZAMET 28:27
ZRINSKI – UMAG 26:17

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Nexe bez problema, Metković se mučio s Varaždinom
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Kaštelani spretniji i sretniji u zadnje tri minute