Paket24 Premijer liga – Liga A: Gorica s lakoćom do bodova u Rijeci

148

U zaostalom susretu 13. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, rukometaši Gorice pobijedili su Zamet 24:34 i tako se vratili na 3. mjesto ljestvice, posljednje koje vodi u Ligu za prvaka.

Zbog nastupa u EHF Europskom kupu susret Zameta i Gorice bio je odgođen prošloga vikenda. Gorica je vrlo čvrsto i odgovorno ušla u susret. Kao da je od početka željela poslati poruku domaćinu da je došla po bodove. U 11. minuti tako su gosti imali četiri pogotka prednosti (5:9). Do kraja prvoga dijela igralo se gotovo bez obrana pa je rezultat na predahu bio 15:18.

U drugom poluvremenu domaćin je puno odlučniji. I stiže na samo pogodak zaostatka. Ali, onda slijedi velika serija Goričana od šest pogodaka. Time je susret praktički prelomljen. Domaćin je ostao bez „goriva„ postigavši samo četiri pogotka do kraja pa stoga konačnih plus deset nije nikakvo iznenađenje.

Ukupno 11 obrana imala su tri domaća vratara. Prvi strijelac bio je Matija Perkov s četiri pogotka. Kod gostiju 12 obrana Mislava Turčića i sedam pogodaka Hrvoja Cekovića.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 13. KOLO
ZAMET – GORICA 24:34

Prethodni članak1. HRL Žene: Prvi derbi ove sezone pripao Lokomotivi Zagreb
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Teško izborena pobjeda Sesveta u Trogiru