EHF Europska liga: Prvi poraz Nexea u zadnjoj europskoj utakmici ove godine

192

Pomalo u sjeni polufinala Svjetskog nogometnog prvenstva u kojem su se sučelili Hrvatska i Argentina, odigrana je utakmica 6. kola grupne faze EHF Europske lige između Fraikin BM. Granollersa i Nexea. Kao i kod Vatrenih, i ovdje je protivnik bio bolji pa je tako prekinut pobjednički niz hrvatskog doprvaka u europskom natjecanju. Na isteku 60. minuta, Granollers je bio bolji s rezultatom 25:22.

Na gostovanju u Španjolskoj, Našičani nisu imali dobro otvaranje utakmice. Domaćin je krenuo silovito i u ranoj fazi se odvojio na dva pogotka razlike koja su održavali sve do 16. minute kad koriste igrača više i odlaze prvi put na +3, bilo je 7:4. Odmah nakon toga, uslijedio je još jedan pogodak Španjolaca što je bilo dovoljno za dvostruko veću prednost, odnosno 8:4. Činjenica je da rukometaši Nexea u prvom dijelu nikako nisu uspijevali pronaći svoj ritam koji bi im donio pozitivan rezultat, što potvrđuje podatak da je Granollers održavao tri ili četiri pogotka viška, a na predah su otišli s 14:11.

U nastavku dvoboja, i dalje je Granollers nastavio sa svojim jako dobrim izdanjem i čuvao svoju prednost. Ukratko, španjolska momčad nije dopuštala Nexeu da ih ugrozi u niti jednom trenutku, sve do 44. minute kad se pri rezultatu 17:15 pojavio tračak nade za Našičane. U 48. minuti pak, Nexe se skroz približio stigavši na minimalni zaostatak, 18:17. Minutu nakon, Granollers ponovno bježi na +3 (20:17). Ponovno u 55. minuti Nexe dolazi na samo pogodak zaostatka, 22:21, ali dalje od toga večeras nije išlo i dva boda ostaju kod domaćina.

Prvi strijelac Nexea bio je Fahrudin Melić, postigao je pet pogodaka. Španjolce su pak, predvodili Esteban Salinas Munoz, Adria Martinez Bages i Antonio Garcia Robledo, također s pet pogodaka svaki.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 6. KOLO
FRAIKIN BM. GRANOLLERS – NEXE 25:22